Дисплазія

Статьи о продукции

 

Статьи о здоровье и успехе

 


Дисплазія сполучної тканини: актуальність, клініка та лікування біокоректорами

Автор: Е. Зимба

  Врач Е. Зимба

Зимба Елена Александровна

кандидат мед. наук,
ассистент кафедры внутренних болезней №2 ЛНМУ
Украина, г. Львов

За висловом академіка А.А.Богомольця, сполучна тканина є "коренем людини". Вона складає біля 50 відсотків маси тіла, утворює опорний каркас (скелет) і зовнішні покрови (шкіру), є складовою частиною всіх органів, формує разом з кров'ю та лімфою внутрішнє середовище організму, через яке всі структурні елементи отримують поживні речовини і віддають продукти метаболізму. Крім структуроутворюючої функції виконує ряд інших важливих: підтримує водно-сольову рівновагу, бере участь в імунному захисті, загоєнні ран, зрощенні переломів кісток. По стану сполучної тканини можна судити про біологічний вік людини.

На початку нового тисячоліття вчені створюють нову сполучнотканинну теорію біології та медицини. Суть останньої в тому, що порушення міцності компонентів сполучної тканини в результаті спадкового або набутого порушення обміну речовин веде до розвитку різноманітних захворювань. Розуміння цього дозволило б об'єднати сотні нозологічних одиниць в наднозологію - під назвою "сполучнотканинна недостатність".

Зі сполучнотканинною недостатністю пов'язують підвищений ризик розвитку таких захворювань, як ревматизм, бронхіальна астма, артеріальна гіпертензія, ішемічна хвороба серця, варикозне розширення вен, патологічний перебіг вагітності і ускладнення під час пологів, та багато ін.

Дослідженнями ряду науковців встановлено найбільш характерні ознаки дисплазії сполучної тканини. Так,зовнішніми фенотиповими маркерами недиференційованої дисплазії сполучної тканини є астенічна будова тіла, зміни шкіри - тенденція до гіперрозтягнення, стоншення, стрії (смуги розтягу на шкірі), схильність до утворення колоїдних рубців та синяків, ділянки гіпо-гіперпігментації, виражена венозна сітка, м'язова гіпотонія, зміни зі сторони хребта у вигляді сколіозу, кіфозу, синдрому прямої спини, деформація грудної клітки, гіпермобільність суглобів, плоскостопість.

А внутрішніми ознаками є різні аномалії розвитку внутрішніх органів: аномальні хорди в порожнині лівого шлуночка, пролапс мітрального клапану, розширення кореня аорти, ангіодисплазії артеріальні, венозні та змішані, аневризми судин, спланхноптоз (опущення внутрішніх органів), подвоєння нирки, кісти нирок, перетинки в жовчному міхурі, перегини жовчного міхура, міопія, астигматизм, множинний карієс, аномалії розвитку зубів, аномалії розвитку та розташування статевих органів. Чим більше зовнішніх фенотипових ознак виявляється при огляді, тим більше підстав очікувати диспластичні зміни у внутрішніх органах.

Особи з неповноцінністю сполучної тканини часто хворіють гострими респіраторними інфекціями у зв'язку з недостатністю імунної системи.

Окремо хочу зупинитись на зв'язку між неповноцінністю сполучної тканини та ревматизмом. Схильність до частих гострих ангін з переходом в хронічний тонзиліт, порушення зі сторони імунної системи, схильність до автоімунних захворювань, неповноцінність сполучної тканини, в тому числі серця, свідчать про високий ризик розвитку ревматизму у пацієнтів з недиференційованою дисплазією сполучної тканини.

Отже, виходячи з вищесказаного, стає зрозумілою необхідність проведення комплексу заходів, спрямованих на зміцнення сполучної тканини з метою попередження розвитку захворювань.

До таких заходів відносять адекватний режим праці та відпочинку, лікувальну фізкультуру, фізіотерапію, психотерапію, дієтичне харчування та застосування різноманітних біокоректорів (вітамінів, мікро- та макроелементів, амінокислот, антиоксидантів, енергетичних комплексів, глікозоаміногліканів). Пацієнтам з дисплазією сполучної тканини призначають лікувальну фізкультуру, спрямовану на зміцнення м'язів спини та живота.

Більшості хворих протипоказані витягання хребта. Доцільно займатися плаванням, яке знімає статичне навантаження на хребет. Рекомендується хода на лижах, дозоване фізичне навантаження на тренажерах, дозована ходьба, бадмінтон, настільний теніс. Пацієнтам з дисплазією сполучної тканини протипоказаний професійний спорт та танці.

Важливе значення у програмі по зміцненню сполучної тканини займає дієтотерапія. Рекомендують їжу багату на білок, амінокислоти (м'ясо, риба, бобові, соя, горіхи). Декілька разів на тиждень доцільно вживати міцні бульйони, заливне м'ясо та рибу, які містять хондроїтинсульфати.

Показані продукти, що містять аскорбінову кислоту (шипшина, червоний перець, чорна смородина, брюссельська капуста, білі гриби, цитрусові), вітамін Е (обліпиха, шпинат, петрушка, цибуля-порей, горобина чорноплідна, персики), які необхідні для нормального синтезу колагену і мають антиоксидантні властивості. Призначають продукти збагачені макро- (кальцій, фосфор, магній) та мікроелементами (мідь, цинк, селен, марганець, фтор, ванадій, кремній, бор), які є кофакторами ферментів, активують синтез колагену, нормалізують мінералізацію кісткової системи.

Надзвичайно важливим аспектом реабілітації таких хворих є систематичне курсове вживання біокоректорів, оскільки з їжею не завжди в достатній кількості можна отримати речовини, що необхідні для нормального функціонування сполучної тканини, та корекція метаболічних порушень, спрямованих на стимуляцію колагеноутворення, стабілізацію обміну глікозоаміногліканів, мінерального обміну, покращання біоенергетичного стану організму.

Для стимуляція колагеноутворення застосовують аскорбінову кислоту 1,0-4,0 г на день 3-4 тижні (С-1000, С-500, С Plus), вітаміни групи В - тіамін , рибофлавін, піридоксин та магній (Stress Management, Mega B Complex), цинк (Mega Zinc).

Для зміцнення кісток та суглобів застосовують кальцій, магній (Strong Bones, Power Mins) та препарати на основі хондроїтин сульфату та гіалуронової кислоти (Joint ProteX).

Для корекції стану імунної системи широко використовують препарати на основі екстракту котячого кігтя (ImmunAid), а також продукт бджільництва - маточне молочко (Bee Power).

Корекцію рівня вільних амінокислот проводять шляхом індивідуального підбору дієти, амінокислотних препаратів (Liver Aid).

Для корекція біоенергетичного стану організму та з метою антиоксидантного захисту застосовують (Protect 4 Life, Mega Protect 4 Life, Coenzyme Q 10).

Всі препарати слід застосовувати курсами 1-1,5 місяці з періодичним повторенням 2-3 рази на рік.

О.О. Зімба,
кандидат мед. наук
Добавлено: март 2013

При перепечатке активная ссылка на источник обязательна

Главная  |  Выбор за Вами  |  Бизнес-предложение  |  Регистрация  |  Статьи  |  

Copyright© 2007-2014, Aleksandr Yezovit. All rights reserved

Page copy protected against web site content infringement by CopyscapeКОНТАКТ
БЮЛЛЕТЕНЬ
"Здоровье по вашей мерке"


Ваше имя :
Ваш email :
ЩЕЛКНИТЕ  ЗДЕСЬ,
чтобы узнать, как получить
21999 посетителей на Ваш сайт. Бесплатно!


ПРЕЗЕНТАЦИЯ
Онлайн презентация CaliVita International
CaliVita на экране
клипы, ролики, комиксы
CaliVita Video >>


Strong Bones Plus
Strong Bones Plus
НАТУРАЛЬНЫЙ
комплекс
кальций+магний
с витамином D
Кальций+D3 >>


Joint Protex
Защита суставов
ЗАЩИТА СУСТАВОВ
помощь при артрите
Жизнь без боли >>


Immun Aid
Поддержка иммунитета
ИММУНЭЙД
иммунный щит
на все случаи жизни
ImmunAid >>